Драматична загуба с 2:3 записа носителят на Купата на УЕФА – Севиля при гостуването си на Хетафе в мач от поредния кръг на испанското първенство. Така тимът остана с една единствена победа като гост до този момент от сезона.

Всичко в мача бе решено в последните секунди, когато Ивица Драгутинович изравни за Севиля в 89-ата минута, но румънският национал Козмин Контра възстанови преднината на Хетафе в ответната атака.

Срещата започна обещаващо за гостите, които поведоха с гол на Фабиано още в самото начало. В 33-ата минута Каскеро изравни, а в началото на второто полувреме Хетафе излезе напред в резултата след точен удар на Албин.

Тимът на Севиля остава в средата на таблицата на 8-мо място, а Хетафе вече е 10-ти.