Севиля удари с 1:0 Хетафе във финала за Купата на Краля в Испания и триумфира с трофея на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид.

Единственото попадение отбеляза голмайсторът на андалусците Фреди Кануте в 11-та минута. Националът на Мали се разписа след солова акция. Носителят на Купата на УЕФА имаше повече положения през по-голямата част от мача и съвсем заслужено спечели трофея.

Това е четвърти отличие за сезона за водения от Хуанде Рамос тим след суперкупите на Испания и Европа и Купата на УЕФА.

В края на мача главният съдия Родригес Сантяго изгони автора на единствения гол Кануте. Освен това показа и осем жълти картона – за Ренато и Дуда от Севиля и за Паредес, Беленгер, Селестини, Начо, Пулидо и Гуиза от Хетафе.

Мачът бе последен за Бернд Шустер като наставник на тима от мадридското предградие. От 1 юли германецът поема Реал Мадрид, на чийто стадион се игра финалът.