Севиля победи Атлетик Билбао с 2:1 в първия полуфинал от турнира за Купата на краля. Андалусийци взеха съвсем крехък аванс, като обърнаха резултата от 0:1. Теренът на „Санчес Писхуан” с нищо не помогна за качеството на играта, тъй като бе наводнен от проливния дъжд, излял се над Испания. След като домакините положиха много усилия да отстранят водата, реферът все пак позволи да се играе футбол.

На трудния терен Атлетик се справяше малко по-добре и Фернандо Йоренте в 43-та минута даде преднина на гостите. Нападателят се разписа с глава, като засече центриране от корнер.

Севиля нямаше много шансове за гол, и чак след като Душер изравни с плътен удар отблизо в 60-та минута, домакините заиграха по-добре. Едва в заключителните секунди обаче Акоста получи от Душер и преодоля Горка, за да донесе победата на Севиля.

Реваншът на „Сан Мамес” е на 4 март, а другият полуфинал е между Барселона и Майорка.