Севиля продължава битката си за място в Шампионската лига без грешка. В мач от 36-тия кръг на испанската Примера дивисион, андалусийците победиха като гости Сантандер с разгромното 5:1.

Резултатът бе открит още в 3-та минута, когато точен бе Алваро Негредо. В 21-та минута Фреди Кануте от дузпа удвои преднината на гостите. Севиля реши всичко с два бързи гола в началото на второто полувреме, дело на Хесус Навас и Диего Капел.

Мохамед Чите вкара почетния гол за Сантандер в 61-та минута, а крайното 5:1 оформи Алваро Негредо с втория си гол в мача в 89-та минута. Сантандер завърши мача с човек по-малко заради втори жълт картон на Морис 12 минути преди края на мача.

Със спечелените три точки Севиля се изкачи, поне временно, на четвъртото място с 60 точки, на една пред отбора на Майорка, който по-късно играе срещу Реал Мадрид.