Ла Коруня за губи с 0:3 от Севиля първият мач от полуфиналите за Купата на Краля на Испания. Андалусийци демонстрираха много по-силна игра и заслужено спечелиха по толкова категоричен начин.

Срещата започна по-много лош начин за домакините, които до 15 минута вече губиха с 0:2 след попадения на Кануте и Хесус Навас. Фреди се възползва от груба грешка в центъра на отбраната на „супер депор” и простреля стража на „синьо-белите”. Хесус Навас повтори ситуация, след като направи дълъг рейд, след които удвои преднината на гостите.

През втората част Ла Коруня се опита да отговори на удара на Севиля, но не успя и допусна трето попадение, което бе дело на Луиш Фабиано в последната 90-та минута от дузпа.

По този начин севилци обезмислиха двубоя реванш. Вчера в другия полуфинал Барселона разби Хетафе с 5:2 и също почти сигурно ще играе на финал.