Севиля спечели Купата на руските железници след 3:0 на финала над Локомотив Москва.

Испанският тим надигра категорично своя съперник, като преди това на четиристранния турнир в Москва победи Милан. В спора за третото място „росонерите” бяха отнесени от Челси с 5:0, четири от попаденията бяха реализирани от Никола Анелка.

Севиля откри резултата още в четвъртата минута, след центриране от ъглов удар Ромарик с глава вкара за 1:0. Още в средата на първото полувреме андалусийският тим си осигури комфортна преднина от два гола. След пас на Диего Капел Аруна Коне разстреля вратаря Пелицоли с глава.

Нападателят на Севиля Хавиер Енресто Шевантон направи резултата класически само няколко минути преди края на мача.

Локомотив Москва направи няколко добри атаки, но класата на испанците си пролича в двубоя и триумфираха в турнира.