В мач от 26-я кръг на Примера дивисион Севиля победи с минималното 2:1 като домакин Алмерия и се утвърди на трето място във временното класиране.

Домакините поведоха още в 5-та минута, когато след грешка на Пейерано топката попадна във Фредерик Кануте, който с премерен удар прати топката в мрежата на Алвеш.

До края на първото полувреме Севиля продължи да контролира мача, но така и не стигна до втори гол.

Севиля стигна до втори гол в срещата в 62-та минута, когато Кануте подаде на Ренато, който прати за втори път топката в мрежата на Алмерия.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 70-та минута, след като Ренато фаулира Пиати в наказателното поле на Севиля.

Точен от бялата точка за Алмерия бе Алваро Негредо, който отбеляза почетното попадение за гостите в срещата.

До края на мача Севиля имаше възможност да увеличи преднината си, но това така и не стана факт.

След тази победа Севиля вече има 50 точки и е на трето място, докато Алмерия е на десета позиция с 31 точки.