Севиля победи Спортинг Хихон с 4:3 в голов трилър от втория кръг на испанския шампионат. На стадион „Санчес Писхуан” гостите изненадващо поведоха в резултата в 17-та минута, когато защитникът Давид Прието отклони удар на Диего Кастро в собствената си врата. Хърватският нападател Мате Билич, който бе записан на някои места и като реализатор на първия гол, направи изненадата двойна, като минути по-късно покачи на 2:0.

Севиля се върна в мача моментално, когато Ернесто Шевантон успя да намали, а девет минути преди почивката Фреди Кануте изравни. По-малко от 60 секунди след това Енцо Мареска изведе домакините за първи път напред в резултата.

Полувремето приключи при 3:3, след като Билич отбеляза отсъдената в полза на Спортинг Хихон дузпа в 45-та минута.

След почивката Севиля бе по-добрият отбор на терена и заслужено стигна до победно попадение в 60-та минута. Кануте реализира гола за успеха, а малко по-късно имаше и чудесна възможност да го направи още по-изразителен. До края на срещата и двата тима имаха своите възможности, но така и не успяха да поддържат темпото от първите 45 минути.