Севиля победи с 4:1 Хетафе в мач от първия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин домаките оглавиха временното класиране с два отбелязани гола повече от Реал Мадрид и по този начин започна голямото преследване.

Гостите водени от датската футболна легенда Михаел Лаудруп изненадващо излязоха напред във втората минута.

До края на първото полувреме домакините не успяха да върнат попадението, но за сметка на това се развихри главният арбитър в срещата, който показа два червени картона на футболисти от мадридския отбор – Соуса бе изгонен в 22-та минута, а неговата съдба сполетя и Кортес в 43-та.

Вторите 45 минути започнах с гол на Хесус Навас. В 67-та Луиш Фабиано направи резултата 2:1, а Кануете в 70-та покачи на 3:1. Кержаков в 82-та оформи крайното 4:1.

Новакът Реал Мурсия дебютира в испанския елит с победа с 2:1 над Сарагоса. Домакините поведоха чрез Мехия в 18-та минута, но гостите успяха да изравнят в 30-та чрез Рикардо Оливейра. Баяно в 63-та донесе победата за домакините, а от гостите в 73-та минута бе изгонен Матусалем.