Севиля успя да победи с 4:1 само за едно полувреме борещия се за своето оцеляване в елита на Испания Атлетик (Билбао) в мач от 31-вия кръг от Примера дивисион. По този начин домакините се завърнаха на втора позиция във временното класиране на една зад лидера Барселона и с една пред Реал (Мадрид).

През първите 45 минути домакините доминираха, но не успяха да оползотворят създадените положения. Още в 6-та минута Кержаков бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа. Наказателният удар обаче бе пропуснат от Луиш Фабиано.

Втората част започна с гол за андалусийци. Попадението бе дело на Кержаков в 49-та минута. В 54-та Пуерта удвои преднината, а в 69-та Шевантон направи резултата класически в полза на Севиля. Йесте отбеляза почетния гол за баските, а Фабиано в 82-та минута оформи крайния резултат в срещата.