Севиля се наложи с 2:0 над Селта на своя „Рамон Санчес Писхуан” и отново се изравни с Барселона на върха на испанската Примера дивисион. Двата тима имат по 53 точки – с 5 повече от третия Реал Мадрид, като каталунците са и с по-добра голова разлика.

Фреди Кануте и Александър Кержаков отбелязаха головете в последния мач от 27-ия кръг от надпреварата.

„Андалусците” имаха превъзходство през целия двубой, но първото полувреме завърши без голове.

Седем минути след подновяването на играта съдията Робиньо Перес отсъди дузпа за домакините. Навас проби отдясно центрира и топката срещна ръцете на Густаво Лопес. Фреди Кануте превърна в гол 11-метровият удар, вкарвайки 19-ия си гол за сезона. С него националът на Мали продължава да оглавява класирането при голмайсторите. В даденото от съдията продължение на мача руснакът Александър Кержаков оформи крайният резултат при скоростна контраатака на домакините.

В 74-та минута гостите останаха и с човек по-малко – реферът изгони уругваеца Канобио.

След загубата Селта остана на 17-то място(последното над спасителната черта) с 27 точки – с 1 повече от 18-ия Атлетик Билбао.