Севиля допусна невероятна издънка при домакинството си на предпоследния Спортинг Хихон. Мачът на „Рамон Санчес Писхуан“ от 29-ия кръг на Примера дивисион завърши 0:0.

Самир Насри отправи хубав удар в 10-та минута, но Иван Куеяр спаси.

Вратарят на Спортинг отново демонстрира добрите си умения в 50-та минута, когато успя да се намеси решаващо и да избие в корнер топката след удара на Виктор Витоло.

Пред Стеван Йоветич се откри чудесна възможност в 89-та минута, но Куеяр отново спаси.

В добавеното време на срещата пред Йоветич се откри нова отлична възможност, но ударът му не намери очертанията на вратата.

След това равенство Севиля е четвърти с 58 точки, колкото има и третия Атлетико Мадрид.

Спортинг Хихон остава на осемнайста позиция с 22 точки и е на пет от Леганес, който е над чертата.