Отборът на Севиля допусна грешна стъпка в борбата за титлата в Испания. Тимът на Хулен Лопетеги направи равенство 2:2 при домакинството си на Селта Виго в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Така андалусийци не успяха да скъсят по-сериозно преднината на лидера Реал Мадрид, който е на върха с актив от 49 точки. След днешния мач Севиля е с 46, но и мач повече от прекия си конкурент за първото място.

Футболистите на домакините все пак показаха характер и успяха да отмъкнат поне точката от мача, като се има предвид, че след първото полувреме Севиля изоставаше в резултата с два гола.

В рамките на три минути в края на полувремето, след голове на Черви и Яго Аспас, гостите поведоха с 2:0.

През второто полувреме обаче, футболистите на Севиля взеха нещата в свои ръце и стигнаха до равенството. Първо Гомес намали в 71-ата минута, а три по късно Торес направи 2:2, което се оказа и крайният резултат в мача.

Във временното класиране Севиля е втори с актив от 46 точки, докато Селта заема 11-ото място с 27 пункта.