Отборът на Севиля победи като гост Селта с 3:0 в мач от 15-я кръг на Примера дивисион. Трите гола за гостите бяха дело на Висенте Ибора в 51-ата и 84-ата минута, а третият бе от дузпа в добавеното време на срещата.

Севиля е на трета позиция във временното класиране в Испания с 30 точки в актива си, само на една от втория Барселона.

Тимът на Селта пък е 11-и с 21 точки до момента, колкото имат Лас Палмас и Малага.

С успеха над Селта, Севиля поправи грешката си от миналия кръг, когато загуби от Гранада.

Домакините първи стигнаха до голова опасност, като в 16-ата минута Серхио Рико отрази удар на Яго Аспас.

Гостите от Севиля пък удариха греда в 28-ата минута, когато Стивън Н'зонзи излезе на добра позиция и стреля, но не успя да реализира.

Севиля обаче откри головата си сметка в 51-ата минута чрез силен удар с глава на Висенте Ибора.

Нов шанс за гостите в 70-ата минута бе пропилян от Виктор Витоло, но в 84-ата точно Витоло намери отлично Ибора, който покачи на 2:0.

Във втората минута на добавеното време Висенте Ибора оформи хеттрика си, а и крайния резултат с попадение от дузпа за 3:0, което означаваше и три точки за андалусийците.