Севиля не успя да задмине Реал Мадрид на второто място в Примера дивисион, след като не успя да победи у дома Валядолид.

Срещата завърши при равенство 1:1, като гостите поведоха в 33-ата минута с гол на Манучо. Само шест минути по-късно обаче виолетовите останаха с човек по-малко, след като Борха получи директен червен картон.

Севиля се възползва от численото предимство и изравни в последната минута на първото полувреме, когато Луис Фабиано бе точен от дузпа.

Възпитаниците на Маноло Хименес останаха на трета позиция с 27 точки, с една по-малко от Реал, който е с мач по-малко и на цели шест след лидера Барселона.

Атлетико Мадрид пък постигна втора поредна победа в Ла Лига и общо трета за сезона, налагайки се с 2:0 като гост на последния в класирането Херес.

Головете за дюшекчиите вкараха обичайните заподозрени – Диего Форлан и Серхио Агуеро, в 29-ата и 66-ата минути. И двата тима доиграха с по десет човека, след като Сиди Кейта и Алваро Домингес бяха изгонени.