Отборът на Севиля продължава с неузнаваемото си представяне в испанската Примера дивисион. В мач от седмия кръг на шампионата севилци допуснаха поражение с 0:2 като гост на Спортинг Хихон.

Резултатът в мача бе открит още в шестата минута на двубоя, когато Саной откри с точен изстрел. Второто попадение за домакините дойде веднага след подновяването на играта през второто полувреме и бе дело на Кастро. Въпреки отчаяните опити на гостите да стигнат поне до почетно попадение, отбраната на Хихон се справи не допусна гол.

След тази загуба Севиля се намира на седмо място във временното класиране с актив от 11 точки след седем кръга. Спортинг Хихон пък се изкачи до десетата позиция.

В друг мач от същия кръг отборът на Сарагоса допусна поредно поражение, този път от Атлетик Билбао с 2:1. Тимът на Сарагоса е закотвен твърдо на последното място в класирането като до този момент тимът няма нито една победа.