Севиля постигна първа победа от три мача насам в испанското първенство, надделявайки с 1:0 над Лас Палмас като гост. Отборът стигна до победата в 81-ата минута с точния удар на Карлос Хоакин Кореа, който се откъсна от защитата на домакините и вкара зад вратаря Хави Варас.

Така след 22 мача Севиля има вече 46 точки, на 2 от Барселона, която заема 2-ото място. Реал Мадрид има 49, но е с два мача по-малко. Жълто-сините от Лас Палмас са 11-и с 28 точки.

В 80-ата минута при опит за изнасяне на топката, Дани Кастеляно от домакините сбърка, топката беше отнета от Висенте Ибора, който по най-бързия начин изведе Кореа сам срещу вратаря и последния не сбърка.

Мачът не блестеше с особени достойнства, като общо едва пет удара попаднаха в двете врати. Любопитното е, че Севиля нямаше друг удар във вратата, но пък в 90-ата минута черногорецът Стеван Йоветич можеше да вкара за втори път, след като сам преодоля трима бранители на домакините.