Тимът на Севиля постигна заслужена победа с 4:1 като домакин на Сарагоса в мач от втория кръг на Примера дивисион.

Конко откри за домакините още в осмата минута, преди Арисменди да възстанови статуквото на терена в 34-ата минута. В заключителните секунди на първата част обаче Луис Фабиано даде нова преднина на своя тим.

През второто полувреме Пероти покачи на 3:1 в 58-ата минута, а шест преди края на мача Луис Фабиано, с втория си гол в мача, оформи крайното 4:1.

Така Севиля записа първи точки в тазгодишната кампания и се измъкна от зоната на изпадащите. В първия кръг на шампионата тимът претърпя поражение от Валенсия като гост.

По-рано отборите на Барселона и Реал Мадрид също постигнаха победи. „Каталунците” се наложиха с 2:0 като гост на Хетафе, а Реал Мадрид взе класически успех над Еспаньол.