Отборът на Севиля комфортно се класира за полуфиналите в Купата на Краля, след като спечели и ответния двубой срещу втородивизионния Мирандес. За разлика от първия мач, сега момчетата на Унай Емери бяха по-убедителни и се наложиха с 3:0. Така с общ резултат 5:0 те се присъединиха към компанията на Барселона и Селта Виго.

Още в самото начало на мача севилци показаха защо са дошли на „Андува“ и в 9-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Висенте Ибора не трепна от бялата точка и даде ранен аванс, с който задачата на домакините стана направо невъзможна.

Попадението позволи на гостите да играят доста по-спокойно и да изчакат търпеливо следващия си сгоден момент. Той дойде в 70-ата минута, когато Витоло намери с чудесен пас Хуан Муньос и 20-годишният нападател се отчете с попадение за 2:0.

Точка на спора сложи игралият като десен бек Коке. Във втората минута на добавеното време резервата Гаел Какута му достави чудесна асистенция и крилото нямаше как да сбърка.