Севиля се завърна с победа в Шампионската лига след едногодишна пауза. Андалусийци спечелиха с 2:0 срещу румънския шампион Униреа Урзичени на своя стадион „Рамон Санчес Писхуан” в мач от група G.

Домакините имаха сериозно надмощие през първото полувреме, но сериозни пропуски направиха Кануте и Фабиано.

Все пак Севиля логично стигна до гол в първата минута на даденото от съдията продължение, когато Ренато центрира в наказателното поле на гостите и Луиш Фабиано засече топката и я прати в мрежата на Арлаускис.

През второто полувреме андалусийци продължаваха да натискат, но стигнаха само до още един гол, който падна в 70-та минута, когато Пероти центрира от корнер в наказателното поле на румънците, след което Фабиано засече топката, а след това Ренато с глава я прати за втори път в мрежата на Униреа.

До края на мача Севиля създаде още доста положения, но те не бяха оползотворени.

В другия мач от групата Щутгарт и Рейнджърс завършиха 1:1. Домакините поведоха с гол на Павел Погребняк в 18-та минута, а Бугера изравни в донесе точката за шотландския шампион в 77-та минута.

Севиля води във временното класиране с 3 точки, докато Щутгарт и Рейнджърс имат по 1, а Униреа е с 0.