Севиля победи Атлетико Мадрид с 3:1 и остави зад гърба си лошия старт на новата година като се изравни на върха с лидера Барселона.

Два бързи гола на Фреди Кануте и Даниел Алвеш показаха какъв ще е изходът от мача още до 21-та минута.

Голмайсторът на Севиля Кануте откри в 14-та минута, след като бе изведен зад гърба на защитата от Алвеш и, останал лице в лице с вратаря на гостите Лео Франко, не сгреши. Самият Алвеш се разписа седем минути по-късно с невероятен диагонален шут на два-три метра от границата на наказателното поле.

След малко повече от 35 минути игра домакините от Севиля останаха с човек по-малко, след като реферът Фернандо Витиенес изгони Марти за груб фаул отзад срещу Агуеро.

Въпреки численото си превъзходство Атлетико Мадрид така и не успя да обърне мача и стигна единствено до почетно попадение.

Преди това обаче Кануте реализира и втория си гол в мача, след центриране той засече топката и от метър я набута в мрежата.

Атлетико пропиля и най-големия си шанс в мача, когато от дузпа, отсъдена за нарушение на Поулсен, удар на Фернандо Торес бе париран от Палоп.

В края на мача, след грешка на вратаря на Севиля, Пабло бе най-съобразителен и вкара единствения гол за Атлетико Мадрид.

Общо седем жълти и един червен картон видяха футболистите в мача.