Севиля продължава доброто си представяне от началото на сезона, след като андалусийци постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на новака Тенерифе от 11-я кръг на Примера дивисион.

Мачът започна със силен натиск на футболистите на Севиля, които имаха пълно надмощие и пропуски направиха Кануте, Конко и Скилачи.

Севиля все пак поведе в резултата в 32-та минута, когато Навас центрира на втората греда в наказателното поле на Тенерифе, където Пероти се бе пласирал и прати топката в мрежата на Арагонесес.

В началото на второто полувреме Севиля успя да вкара втори гол в срещата, след като в 49-та минута Кануте подаде към Фабиано, а той продължи към Ренато и той не пропусна да удвои преднината на андалусийците.

Все пак домакините стигнаха до почетен гол в срещата отбеляза дело на Нино в 75-та минута.

След тази победа Севиля вече има 25 точки, а Тенерифе остава с 10.