В двубой от 25-ия кръг на Ла Лига Севиля победи категорично като гост с 3:0 Хетафе.

В 6-ата минута на двубоя гостите от Севиля организираха добра атака, но Фернандо беше отчаян от вратаря на домакините Сориа. Едва в края на полувремето падна и първия гол в двубоя. Регилон пусна отличен пас към Окампос, който от няколко метра беше точен.

Гостите в този мач стигнаха до второто си попадение в двубоя след попадение в 67-ата минута, като Фернандо беше точен, а ситуацията беше разгледана и с ВАР.

Стигна се и до трети гол в полза на севилци. В 75-ата минута Кунде получи отличен пас и беше точен с гол, който не остави шансове на вратаря Сориа.

Така в крайна сметка Севиля спечели 3-те точки и зае третото място с актив от 43 точки, измествайки от тази позиция именно съперника си в този мач с точка по-малко.