Севиля ликвидира съпротивата на Алмерия в рамките на 5 минути през втората част и спечели на чужд терен с 2:0.

Първото полувреме в мача от 18-ия кръг бе с повече борба и по-малко положения и затова логично не донесе голове.

В 59-ата минута много добре изработена акция на севилци завърши с мощен удар на Висенте Ибора и гостите откриха резултата – 0:1.

Малко след това Алмерия имаше шанса да изравни, но Наваро парира удара на Уелингтон. Веднага се стигна до приложение на неписаното правило „не вкараш ли, ще ти вкарат“ и в 64-ата минута Севиля стигна до втори гол, като точен бе Коке.

В последните минути се заредиха опасности и пред двете врати, като домакините имаха реални шансове да върнат поне един гол, но не го сториха.

С победата си 2:0 Севиля изпревари Валенсия и излезе на четвъртото място с 36 точки, като има и един мач по-малко /срещу Реал/.