Севиля трябваше да се потруди здрави, за да изтръгне минимална победа с 1:0 при гостуването на Леганес от 1/16-финалите. Момчетата на Хулиен Лопетеги стигнаха до успеха чак след продължения.  с

Единственото попадение в мача реализира Лукас Окампос. В 96-ата минута на първото продължение аржентинецът получи отличен пас на лявото крило от Оливер Торес, напредна на скорост и останал очи в очи с вратаря стреля в далечния ъгъл за да отбележи за 0:1.

В друг мач от тази фаза на турнира Жирона спечели с 2:0 срещу Кадис. Героят за домакините бе Валери Фернандес, който отбеляза и двата гола в двубоя в 48-ата и 58-ата минута.

Ето и всички резултати от изиграните днес срещу от 1/16-финалите на Купата на Краля:

Алмерия - Алавес 5:0

Пеня Депортива - Реал Валядолид 1:2

Фуенлабрада - Леванте 1:1 (2:4 след дузпи)