Севиля успя да победи тима на Рекреативно с минималното 1:0 в мач от 10-тия кръг на Примера дивисион. Това бе първи успех за андалусийци след 4 мача във всички турнири без победа.

Със спечелените три точки Севиля заема петото място във временното класиране, на 5 точки зад лидера Барселона. Тимът от Уелва пък е на 17-та позиция само със 7 точки.

Победата за Севиля обаче не дойде никак лесно, след като двубоят бе равностоен до самия си край.

Единственото попадение падна в 63-тата минута, когато Хесус Навас проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там непокрит бе оставен Фредерик Кануте и за опитния нападател не бе проблем с глава да вкара за 1:0.

В 77-мата минута отново Кануте можеше да удвои преднината на своя отбор, но пропусна отсъдената дузпа за нарушение срещу Диего Капел.