Отборът на Севиля постигна победа с 2:1 над Депортиво Ла Коруня в първи осминафинален мач за Купата на Краля в Испания.

Домакините стигнаха заслужено до крайната победа, като и двата гола за победителите паднаха през първата част. Резултатът бе открит в 31-ата минута, когато Луиш Фабиано успя да преодолее вратаря на Депортиво.

Пет минути преди края на полувремето другият нападател в състава на Севиля Фредерик Кануте също се разписа за 2:0. В 80-ата минута на двубоя Омар Браво вкара за гостите, с което запази шансовете на своя тим преди реванша. Ответният сблъсък на „Риасор” е на 14 януари.

В друг мач от същата фаза тимът на Спортинг Хихон разби Валядолид с 3:1 и до голяма степен си осигури участие в следващата фаза. Закъсалият Еспаньол пък претърпя срамно поражение с 2:3 като гост на Поли Ехидо.

Съставите на Расинг Сантандер и Валенсия не излъчиха победите, завършвайки 1:1. Гостите от Валенсия приключиха мача с девет души след червените картони на Висенте и Мигел в последните две минути на срещата.