Отборът на Севиля победи на "Рамос Санчес Писхуан" с 1:0 гостуващия Леганес. Единственото попадение реализира Диего Карлос през второто полувреме.

Първото опасно положение в мача дойде в 18-ата минута, когато Нолито засече с глава центриране в малкото наказателно поле, но топката мина вдясно от вратата.

Само 3 минути след това Васкес се извиси над всички и стреля в десния ъгъл, но Кеяр спаси.

Още 3 по-късно отново Васкес отправи удар с глава към левия край на вратата, но защитник изби топката.

В 31-ата минута Хесус Навас получи брилянтен пас в пеналтерията, но прати коженото кълбо ляво от вратата.

В 43-ата минута домакините вкараха гол, но той бе отменен от ВАР, заради засада.

В 63-ата минута Севиля все пак стигнаха до попадението. След рикошет в наказателното поле Диего Карлос се оказа най-съобразителен и бърз, опъвайки мрежата на Леганес за 1:0.

В самия край на срещата имаше съмнения за дузпа в полза на гостите, но след намесата на ВАР стана ясно, че те са неоснователни.

С този успех севилци се изкачиха на второто място преди тазвечершното гостуване на Барселона в Мадрид срещу Атлетико. Леганес остават твърдо на последното място с едва 6 точки.