Севиля победи като домакин Рекреативо Уелва с 2:1 и се доближи на само две точки точки до временния водач в Примера дивисион Реал Мадрид.

Първото попадение на Рамон Санчес Писхуан отбеляза италианецът Енцо Мареска в 13-тата минута. Луиш Фабиано направи резултата 2:0 в полза на андалусците от дузпа след 81 минути игра.

Единствения гол за Рекреативо отбелязa Мукос в предпоследната минута на мача, също след изпъление на 11-метров наказатален удар.

С този успех Севиля събра актив от 64 точки и продължава да бъде на трето място в класирането. Първи е Реал с 66 точки, следван от Барселона с 65 и мач по-малко.

Каталунците играят с Бетис на Ноу Камп утре вечер. Рекреативо остава на седма позиция и има шансове да се класира за Купата на УЕФА.