Отборите на Хетафе и Селта не се победиха и завършиха 0:0 в двубой от 27-и кръг на Ла Лига. Домакините доиграха последните десетина минути от срещата с човек по-малко, след като Мауро Арамбари си изработи втори жълт картон и напусна терена по-рано.

Домакините можеха да открият резултата още в 13-ата минута, когато Мауро Арамбари овладя подаване, нагласи си топката и отправи удар, но Рубен Бланко отрази опита.

Последва удар с глава на Хайме Мата, но топката премина над напречната греда.

През втората част възможности за попадения съвсем липсваха. Чак в 78-ата минута топката все пак се озова във вратата на Селта, но голът на Анхел бе отменен заради засада.

В 82-рата минута Мауро Арамбари получи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.

Така Хетафе не успя да излезе трети и остава на 4-та позиция с 46 точки. Селта, от своя страна, остава опасно близо до зоната на изпадащите - с едва 26 точки.