Отборът на Селта се наложи с 1:0 при гостуването си на Хихон в мача от 32-я кръг на Ла Лига.

Виго отмъкна трите точки с гол през втората част, а по този начин положението на Хихон значително се усложнява. Отборът остана в зоната на изпадащите, 18-и, с 28 точки в актива си. Селта пък е пети с 52.

Срещата започна повече от добре за гостите, които още в началните минути създадоха няколко добри положения. В 29-ата минута Хихон отвърна с хубава атака на Родригес Мендес Джонатан, от която обаче не произлезе нищо. Нова добра ситуация се разкри пред домакините в последната минута от редовното време на първата част. Антонио Санабриа стреля хубаво, но ударът му мина покрай вратата.

След почивката двата състава си размениха по още няколко атаки, а в 64-ата минута Дуран Нолито получи чудесен пас от Орнейа, излъга няколко противникови футболисти и се разписа за 1:0.

До края на мача футболистите на Хихон стигнаха до няколко нелоши положения, но така и не успяха да изравнят.