Само няколко дни, след като Селта Виго направи повече от впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 на „Балаидос“ срещу Виляреал, галисийци направиха 3:3 при гостуването на Уеска от 30-ия кръг на Ла Лига. Това заплете още повече интригата в борбата за оцеляване в Примера дивисион.

Селта вкара гол в 12-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Галисийци организираха много добра атака в 14-та минута. Яго Аспас подаде към Браис Мендес, който бе изведен сам срещу Сантамария и не пропусна да вкара.

Пред Макси Гомес се откри добра възможност в 39-та минута, но ударът му не бе точен.

Селта бе много близо до реализирането на втори гол в добавеното време на първата част. Рияд Будебус стреля, но топката срещна напречната греда.

Уеска пропусна добра възможност да изравни резултата в 52-та минута, но ударът на Есекиел Авила бе слаб и не представляваше затруднения за Бланко.

Селта удвои своята преднина в 57-та минута. Яго Аспас с много премерен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Сантамария.

Уеска пропусна двоен шанс да вкара гол в 59-та минута. Първо Есекиел Авила, а след това Кучо Ернандес пропуснаха да се разпишат.

Уеска намали своето изоставане в резултата 63-та минута с гол на Енрик Гайего.

Домакините изравниха резултата с гол на Авила в 71-та минута.

Уеска осъществи пълен обрат в срещата в 73-та минута след гола на Хорхе Пулидо.

Селта стигна до изравнителния гол чрез Рияд Будебус в 81-та минута.

След това равенство Уеска остава последен с 23 точки, а Селта продължава да се намира в зоната на изшадащите – на осемнадесета позиция с 29 точки.

Ейбар се наложи с 2:1 при домакинството на Райо Валекано.

Посо откри резултата за Райо Валекано в 40-та минута.

Чарлес изравни в 64-та, а Педро Леон вкара втория гол за Ейбар в 73-та минута.

Райо Валекано е предполседен в класирането с 24 точки, а Ейбар е десети с 39 точки.