Селта разби Райо Валекано с категоричното 6:1 в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион.

Райо успя да открие резултата в 1-ата минута, когато Манучо се разписа във вратата на Серхио Алварес. До почивката домакините поставиха под картечен огън Тоно и го пронизаха цели 4 пъти.

Първо Ларивей изравни в 6-ата минута, а след него Мина на два пъти и Ларивей направиха резултата 4:1.

След почивката Санти Мина реализира нови два гола и фиксира крайния резултат.

След успеха Селта са на 9-ото място с актив от 39 точки, а Райо е с точка по-малко на 11-ото място.

В друга среща Алмерия победи с класическото 3:0 гостите от Гранада. Головете за победителите вкараха Томас на два пъти в 45-ата и 87-ата минута, както и Гонсалес в 59-ата минута на срещата.

С успеха Алмерия заема 15-ото място с 28 точки, а Гранада е в зоната на изпадащите с 24.