Селта победи у дома втородивизионния Алмерия с 3:0 след продължения и се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля в Испания с общ резултат 3:2 от двата мача.

Домакините от Виго бяха паднали с 0:2 в първата среща, а първият гол на стадион Балайдос падна в 55-ата минута, когато южнокореецът Чу-Йонг Парк откри резултата.

В 90-ата Роберто Лаго вкара изключително важното попадение за 2:0, което прати двубоя в продължение.

Енрике де Лукас се оказа златна резерва за Селта, след като в 109-ата минута вкара за 3:0 и прати небесносините в следващата фаза на турнира.

В друг реванш от 1/16-финалите за Купата на Испания Гранада победи на свой терен Реал Сарагоса с 2:1, но отпадна от надпреварата, след като загуби първата среща с 0:1.

Точни за домакините бяха Одион Идалго в 27-ата минута и Диего Майнц в 66-ата, а решителното попадение в полза на Сарагоса отбеляза Хосе Мари в 56-ата минута.

Малко след Селта и Сарагоса за 1/8-финалите се класира и Майорка, който удържа домакинско 0:0 срещу Депортиво Ла Коруня, след като в първата среща бе вкарал гол като гост за равенството 1:1 на стадион Риасор.