Втородивизионният Селта поднесе нова сензация в турнира за Купата на краля, изхвърляйки на осминафиналите Виляреал.

Тимът от Виго потопи жълтата подводница след драматичен успех 1:0 като гост, след като първата среща бе завършила при равенство 1:1.

В реванша на Ел Мадригал резултатът 0:0, който класираше напред Виляреал, се запази до 90-ата минута. В добавеното време обаче бе отсъдена дузпа за Селта и Роберто Трашорас не сгреши, за да докара до луда радост съотборниците си и феновете на бившия тим на Христо Стоичков и Любослав Пенев.

Останалите 7 реванша от 1/8-финалите са в сряда и четвъртък, като с най-голям интерес се очаква мачът Севиля - Барселона в сряда. Каталунците загубиха с 1:2 на свой терен и са реално заплашени за първи път да не успеят да спечелят турнир, в който участват, след като Хосеп Гуардиола пое тима през лятото на 2008 година и спечели всичко, което можеше да се спечели.