Селта разби в първи 1/8-финален мач в турнира за Купата на Краля като гост Валенсия с 4:1.

Още в 3-ата минута Яго Аспас откри резултата за гостите от Селта след точно изпълнена дузпа.

Само до 18-ата минута резултатът стана класически, след като в 14-ата се разписа Бонгонда, а четири минути по-късно точен беше и Вас.

Дани Парехо върна надеждите на "прилепите" в 58-ата минута на срещата с попадение от дузпа, но Джон Гуидети направи отново разликата на 3 гола с попадение в 76-ата минута.

Реваншът е на 12 януари в Селта.

В друг двубой от тази фаза на турнира Ейбар също победи като гост и то категорично. Жертва на тима стана тимът на Осасуна, а резултатът е 3:0. Нано откри в 28-ата минута, Бебе удвои в 75-ата минута, а в последната минута Гонзалес направи резултата класически.