Реал Мадрид запази първото си място Примера дивисион, след като се добра до равенство 1:1 при гостуването на новака Валядолид.

Бившият тим на Владимир Манчев поведе в 70-тата минута, когато Педро Лопес разстреля Икер Касияс с невероятна тупалка от почти 40 метра разстояние, като за испанския национал остана единствено възможността да извади топката от мрежата си.

Виждайки, че Реал е на път да допусне първа загуба от началото на сезона Бернд Шустер рискува и замени десния си бек Мичел Салгадо с аржентинския нападател Хавиер Савиола, като именно Заека отбеляза изравнителното попадение Кралския клуб.

В 87-мата минута, когато футболистите на Валядолид вече се виждаха като победители, Раул подаде хитро към Савиола, за когото не бе проблем да се разпише във вратата на Бутейе.

Реал е остава начело в Примера дивисион с актив от десет точки, следван от Виляреал и Валенсия, които имат по девет. Барселона е на четвърто място с осем точки, а Севиля е на пета позиция с шест точки и мач по-малко.