В мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля на Испания отборът на Сарагоса трепери до последните секудни на двубоя срещу третодивизионния Понтеведра, но в крайна сметка след 3:1 се класира за следващата фаза, тъй като в първия мач арагонци загубиха с 0:1.

Гоститите поведоха в 17-та минута чрез Игор, който реализира дузпа, а до края на полувремето Сарагоса така и не успя да отвърне на удара.

Все пак в 53-та минута Диего Милито се разписа също от наказателен удар, а в 72-та минута Рикардо Оливейра върна надеждите на домакините.

Решаващият гол за Сарагоса отбеляза Серхио Гарсиа в 90-та минута, а малко след това звездата на домакините Диего Милито бе изгонен с директен червен картон.

В другия мач Аликанте и Леванте завършиха 1:1 и по този начин отборът от Примера дивисион се класира напред, тъй като победи в първия мач с 2:1.

И двата гола паднаха в последните секунди на мача, като точен за домакините бе Пулидо, а Алваро вкара за Леванте.