Сарагоса постигна изключително ценна победа с 2:0 срещу гостуващия Атлетик Билбао в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Марсело Биелса очаквано даде почивка на голяма част от своите титуляри, а домакините съхраниха шансовете си за оцеляване в испанския елит.

Едуард Ориол Гарсия откри в 28-ата минута, като резултатът се запази 1:0 до края на полувремето.

Втората част започна с бърз гол Сарагоса, като точен този път беше Антонио Апоно.

Победата означава, че Сарагоса събра 34 точки и макар да остава на 19-о място, вече се изравни с 18-ия Спортинг Хихон, който е първият отбор под чертата. И двата тима изостават на 4 точки от 17-ия Виляреал.

Атлетик Билбао пък остава в зона „Лига Европа“, след като заема 7-о място с 48 точки, колкото имат 8-ия Осасуна и 6-ия Атлетико Мадрид, като „дюшекчиите“ са с мач по-малко.