Тимът на Реал Сарагоса загуби като гост от третодивизионния Понтеведра с 0:1 в турнира за Купата на Краля. По този начин футболистите на Сарагоса утежниха своята задача и ще трябва да се надяват на успех в реванша, в който ще бъдат домакини.

Изключително ценното попадение за Понтеведра отбеляза Виктор в 80-тата минута.

Друг от сочените за фаворити тимове – този на Виляреал победи драматично като гост тима на Лас Палмас. Голове на Гийермо Франко и на неостаряващия Робер Пирес донесоха преднина от 2:0 за „жълттата подводница” още до 21-вата минута.

В 39-тата минута обаче Сержо Суарес намали на 1:2, а в 60-тата Мануел Суарес Франсис възстанови статуквото.

Давид Гарсиа от състава на домакините бе изгонен за втори жълт картон в 84-тата минута, а само 120 секунди по-късно Бруно Сориано направи 3:2 за Виляреал, а крайното 4:2 оформи Гийермо Фрнако в 90-тата минута.