Сарагоса успя да спечели с 2:1 срещу Севиля в мач от деветия кръг на Примера дивисион в доста нервен мач.

Домакините започнаха по-силно мача и създадоха няколко сериозни опасности пред вратата на Андрес Палоп.

Сарагоса излезе напред в резултата в 36-та минута, когато след грешка на Гари Медел, Сукулини подаде към Елдер Пощига, който преодоля защитник на Севиля, а след това излезе сам срещу Палоп и с техничен удар го преодоля за 1:0.

Сарагоса нанесе своя втори удар в 45-та минута, когато Виктор центрира от фаул в наказателното поле на Севиля, където Сапунару засече топката с глава и я прати във вратата на Палоп.

Севиля стигна само до почетен гол в 70-та минута, когато Медел стреля от границата на наказателното поле на Сарагоса, след което топката рикошира в крака на Лоовенс и влезе във вратата на Роберто.

Севиля можеше да изравни резултата в 81-та минута, когато Папа Бубакар излезе сам срещу Роберто, но подходи много несериозно и стреля право в тялото на плонжиралия вратар.

Със спечелените три точки Сарагоса се изкачи на осма позиция с 12 точки, а Севиля остана на шесто място с 14 точки.