Сантандер победи последния в класирането Сарагоса с 1:0 като домакин в мач от 18-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на треньорското трио Хуан Хосе Гонсалес, Феде Кастаньос и Пабло Пинийос записаха четвърти пореден мач без поражетние в Примера дивисион и се измъкнаха от зоната на изпадащите за първи път от три месеца насам.

Бранителят Бернардо Еспиноса отбеляза едниственото попадение в последните секунди на първата част, след като засече с глава центриране от корнер на Папакули Диоп.

С успеха Сантандер събра 17 точки и вече е 16-и в подреждането. Сарагоса пък загуби при дебюта на новия си наставник Маноло Хименес. Това беше девето поражение в последните десет срещи в първенството и тимът стана последен с 10 точки.

Осасуна завърши 0:0 като гост на Реал Сосиедад и се утвърди на пето място с 26 точки след серия от шест двубоя без поражение. В другия изтеглен мач от кръга четвъртия в класирането Леванте стигна само до 0:0 срещу средняка Майорка на собствен терен.