Расинг Сантнадер се класира за полуфиналите на купата на Краля на Испания, след като победи с класическото 3:0 като гост Осасуна в мач реванш от четвъртфиналната фаза на турнира. В първия мач Сантандер постигна минимална победа с 2:1 и с общ резултат 5:1 продължава напред.

Гостите поведоха още в 6-та минута, когато Сиско се възползва от грешка на бранител на Осасуна и се озова сам срещу Роберто, след което нямаше проблеми да го преодолее.

Футболистите на Сантандер удвоиха своята преднина в 23-та минута, когато след центрира от корнер в наказателното поле на Осасуна най-съобразителен се оказа Енрике, който засече топката и я прати в мрежата на Роберто.

Домакините се опитаха да се върнат в мача, но сериозни пропуски направиха Валтер Пандиани и Аранда.

Крайният резултат в срещата бе оформен в 78-та минута, когато Каналес изпълни по чудесен начин пряк свободен удар и направи безпомощен Роберто.

На полуфинала Расинг Сантандер ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Атлетико Мадрид и Селта.