Отборът на Расинг Сантандер поднесе една от изненадите в поредния кръг на испанската Примера дивисион, побеждавайки състава на Севиля като гост с 2:0.

Сантандер бе по стойностният тим на терена и логично успя да открие резултата на „Рамон Санчес Писхуан”. Навас успя да довкара топката в мрежата след силен изстрел на нападателя Никола Жигич. Самият сърбин пък оформи крайното 2:0 с попадение през втората част.

В края на първото полувреме гостите останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Серано, но дори и това не помогна на Севиля да се добере поне до равенството.

След победата отборът на Сантандер се изкачи с едно място във временното класиране и вече се намира на девета позиция. Севиля пък остава на трета позиция.