В мач от 20-я кръг на Примера дивисион Виляреал не успя да победи Осасуна и двата отбора завършиха 1:1.

По този начин „жълтата подводница” се отдалечи доста от Реал Мадрид и Севиля, а Валенсия също може да дръпне пред Виляреал.

Домакините поведоха в 28-та минута, след като Санти Касорла подаде много добре към Джузепе Роси в наказателното поле на Осасуна, италианецът бе изпуснат от защитниците на гостуващия отбор и елегантно прокара топката покрай Роберто за 1:0.

В 64-та минута футболистите на Осасуна стигнаха до изравнителното попадение в срещата, след като Делпорт центрира в наказателното поле на Виляреал, където Сиган сбърка фатално и топката попадна в Дади, който не сбърка и се разписа във вратата на Лопес.

След това реми Виляреал има 34 точки и се намира на пето място, докато Осасуна събра актив от 14 точки и е на 19-а позиция.