Отборът на Виляреал спечели с 3:1 при домакинството на Осасуна в предпоследен мач от 22-рия кръг на испанската Ла Лига.

След не особено интересно първо полувреме все пак домакините се оттеглиха с аванс на почивката. В добавеното време Мануел Тригерос изведе новото попълнение Пако Алкасер, който излезе сам срещу стража на гостите и не сгреши за 1:0.

Осасуна все пак намери отговор само 3 минути след рестарта, след като Анхел Ернандес засече центрирането на Ромейн Торес. Равенството издържа обаче само 6 минути, преди Рубен Пеня да матира Серхио Ерера, за да втори път тази вечер за 2:1.

В 59-та минута беше оформено и крайното 3:1. Алкасер беше съборен в наказателното поле и зад топката застана Санти Касорла, който безпроблемно реализира.

По този начин Виляреал се изкачи до 7-та позиция, с 34 пункта, само на 4 от 3-тия в класирането Хетафе. Осасуна, от своя страна, остана 11-ти с 28 пункта от 22 мача.