Звездата на Барселона Роналдиньо донесе победата на своя тим с 2:0 над Расинг Сантандер. Бразилецът бе точен на два пъти в 51-та и в 67-та минута и с актив от 15 гола се доближи на едно попадение зад водачът в листата на голмайсторите в Примера – нападателят на Севиля Фреди Кануте. Барса контролираше събитията на терена през целия мач и само малшансът им попречи да постигнат по-изразителна победа.

Гостите също имаха няколко възможности за гол, като най-сериозната бе леко пропиляна от Хуанхо, който пропусна дузпа в 26-та минута.

Така след 22 кръга в Испания водач остава тимът на Барселона с 46 точки, следван плътно от Севиля 43т., трети е Реал Мадрид 41т., а четворката се допълва от Валенсия с 39т.

Като най-сериозни кандидати за изпадане се очертават Реал Сосиедад 14т. и Химнастик с 13 точки.