Барселона победи с 3:1 Хартс във втората си контролна среща от началото на подготовката на отбора в Шотландия. Рийкард остави Тиери Анри на резервната скамейка, а заложи на Самуел Ето’о в титулярната единайсеторка.

Бранимир Костадинов бе оставен извън групата на Хартс за мача с каталунския отбор.

Резултатът бе открит от Роналдиньо в 19-та минута, след като бразилецът се разписа от дузпа. Изненадващо Хартс изравни чрез Макела в 24-та минута.

В 40-та минута Роналдиньо отбеляза втория си гол в срещата и направи резултата 2:1.

Тиери Анри се появи в игра веднага след почивката и показа своята класа в 50-та минута, когато се покачи резултата на 3:1.

До края на срещата Барселона можеше отбележи нови попадения, но пропуски направиха Анри, Деко и Боян Къркич.