Крилото на Франция Франк Рибери пропусна днешната тренировка на националния отбор заради проблем с крака.

Рибери е получил лека травма на лявата пета след директен удар в последния мач от Група D на Евро 2012 срещу Швеция във вторник, загубен с 0:2.

Играчът на Байерн Мюнхен излезе на терена със съотборниците си, но след само половин бегова обиколка на игрището той се прибра в хотела и продължи с индивидуално занимание на велоегрометър.

Полузащитникът Самир Насри пък получи почивка от селекционера Лоран Блан. Халфът на Манчестър Сити остана в хотела на отбора за възстановителни процедури заради болки на дясното коляно, които е получил след мача с Швеция.

От щаба на Франция увериха, че травмите на двамата титуляри не са сериозни, като Рибери и Насри ще бъдат на линия за четвъртфиналния мач срещу защитаващия си титлата си Испания в събота.