Рекреативо удари с 1:0 Атлетико Мадрид в последния мач от 25-ия кръг на Примера Дивисион и се намеси сериозно в битката за евровизи в Испания.

В началото на двубоя домакините получиха право да изпълнят две дузпи само в рамките на пет минути – в10-та и 15-та. Френският нападател Флоран Синама Понгол вкара първата, но при второто си заставане срещу вратаря Лео Франко би силно над вратата.

Втората част бе изцяло за „дюшекчиите”, но домакините удържаха крехката си преднина. Въпреки че в 90-та минута Кощиня от гостите бе изгонен, Атлетико можеше да изравни. Ударът на капитана Фернандо Торес обаче срещна гредата на вратата на Рекреативо.

С тази победа Рекреативо се изравни по точки с Атлетико – двата отбора имат по 40. Столичани обаче са с по-добра голова разлика и са 6-ти, тимът от Уелва окупира 7-та позиция. В класирането води Севиля с 50 точки, пред Барселона с 49 и Валенсия с 46.

В дъното са Атлетик Билбао с 25 точки, пред Химнастик със 17 и Реал Сосиедад с 14.